fbpx

Пекарата на КАМ

pekara8140x2615cm_v4

Омиленото делче од нашите маркети – нашата КАМ пекара со секогаш свежи и топли печива кои ги печеме преку целиот ден!

>>> Во одреден број на КАМ маркети ќе ги пронајдете нашите сопствени фурни каде во текот на денот постојано се печат нови, крцкави и свежи печива. Незаменливата арома на топло печените ѓевреци, лепчиња, кроасани со путер или крофни се шири уште на самиот влез од маркетите, а ваше е да ги пробате и да ја почувствувате разликата во вкусот на свежо печениот леб.

Печивата се печат во посебно опремена фурна, а самата селекција на производи е префинета и според највисоки стандарди за квалитет. Секогаш свежо и со одлична цена!

 

2

 

Производи во пекарата:

 • Багет
 • Охридски ѓеврек
 • Баварски перек
 • Векна Тоскана
 • Векна Италијано
 • Векна Ржан леб
 • Кроасан со јаболко
 • Кроасан со пица
 • Кроасан со сирење
 • Лиснато тесто со зденка и маслинка
 • Баничка со урда
 • Интегрално стапче
 • Леб црн полнозрнест
 • Кроасан со путер
 • Леб со сончоглед
 • Пециво лиснато роловано со чоколадо
 • Крофна со чоколадо
 • Векна ‘ржан леб

 

 

Локации на пекари во маркети :

📍  ГТЦ – Кеј 13-ти Ноември бб ГТЦ – Сутерен

📍  Козле – ул. Козле бр. 53

📍  Капиштец – ул. Народен Фронт бр. 23

📍  Аеродром 3 – бул. Јане Сандански бр. 79а

📍  Ново Лисиче 2 – бул. Видое Смилевски Бато бб

📍  Мичурин – ул. Венијамин Мачуковски бр. 6

📍  Порта Нов

📍  Влае Бис Оил – ул. 1606 бр.2

📍  Тафталиџе – ул. Лондонска бб

📍  Кисела Вода 2 – ул. Михаил Чаков бр. 5

📍  Автокоманда – ул. Јани Лукровски бр. 3

📍  Охрид Отекс

📍  Охрид Туристичка – бул. Туристичка бр. 6

📍  Струга Генц – ул. Попово Блато бр. 1/Приземје

📍  Битола 1 – ул. Генерал Васко Каранѓелески бб

📍  Штип 2 – ул. Кеј Маршал Тито бр. 19

📍 Кавадарци – Ул. „Охридска“ бр. 1

📍 Струмица 2 – Ул. „Маршал Тито“ бр. 142

📍 Тетово Prima Centre – ул. Видео Смилевски Бато бр.44/ 1-1 (во склоп на Prima Center)

📍 Пробиштип – Ул. Јордан Стојанов бр.2

📍Радовиш 2 – ул. Александар Македонски бр. 34А

1

 

 

 

pekara2

 

Денот најдобро се започнува и се завршува со мирисот на тазе лебот!
А највкусен леб е тазе печениот!